Loading...
 
 

Symfonia
Residence

Gdańskie Stare Miasto

Lokale biurowe do wynajęcia

Łagodna kolorystyka budynku, nie jest agresywna i współgra z otaczającą architekturą. Dzięki zastosowanym materiałom budynek jest współczesny i elegancki.

O budynku


Elewacje obiektu mają współczesny charakter.

Forma budynku


jest wynikiem odtworzenia dawnego układu miejsca, będącego fragmentem historycznej zabudowy starego Gdańska.

Historyczny układ kamienic został ukształtowany przy użyciu nowoczesnych technologii i współczesnych rozwiązań projektowych. Nawiązuje do brył nieistniejących już kamienic, ich podziałów parcelacyjnych i tradycyjnych form dachów.

Elewacje obiektu mają współczesny charakter.

Całość zaprojektowana została jako minimalistyczna forma. W jej kompozycji wykorzystano duże przeszklenia z elementami z kamienia.

Ma to duże znaczenie szczególnie od strony Motławy gdzie widok i walory lokalizacji są wyjątkowe a także na parterze, gdzie znajdują się lokale usługowe.

Na elewacji pojawiają się również przesłony z perforowanej blachy w kolorze rdzawego brązu. Pełnią one nie tylko funkcję praktyczną ochrony przed słońcem, ale również wprowadzają element współczesnej dekoracji, który swoim kolorem nawiązuje do ciemnych, drewnianych fasad starej zabudowy Gdańska.

Projektowany budynek, posiada pięć kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną.

Od strony ulicy Targ Rybny znajdują się dwa wejścia do części apartamentowej i dodatkowe wejścia do lokali użytkowych. Od tej strony budynek jest mniej ażurowy, elewacje są pełniejsze. Na fasadach kamienic od tej strony oprócz kamienia, pojawia się charakterystyczny dla gdańskich kamienic tynk, dodatkowo wzbogacony boniowaniem.

Łagodna kolorystyka budynku, nie jest agresywna i współgra z otaczającą architekturą. Dzięki zastosowanym materiałom i technologii budynek jest zarazem współczesny i elegancki.

Niepowtarzalna i unikalna lokalizacja budynku zapewnia przyszłym mieszkancom bezpośrednie sąsiedztwo z najbardziej atrakcyjną częścią Gdańska oraz wyjątkowy widok na rzekę i nabrzeże. Budynek, dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań zapewnia najwyższy standard i poziom życia.

Powierzchnie biurowe


Oferujemy lokale z przeznaczeniem na cele biurowe.

Nasi najemcy

Lokalizacja


Galeria


zdjęć

Twórcy


Stefan Kuryłowicz, architekt

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej 1972, doktorat 1990, dr habilitowany 2001, uprawnienia projektowe 1980, założyciel i główny projektant Autorskiej Pracowni Architektury Kuryłowicz & Associates, członek Grup Roboczych Warunków Wykonywania i Rola Architekta Międzynarodowej Unii Architektów, sekretarz Sekcji Architektury Komitetu Urbanistyki i Architektury Polskiej Akademii Nauk w latach 1994 – 97, Rzecznik Praw Architekta OW SARP od roku 1989, członek Prezydium Zarządu Oddziału Warszawskiego SARP w latach 1976 – 81 i Prezydium Zarządu Głównego Stowarzyszenia w latach 1981 – 92, Krajowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Izby Architektów.

Międzynarodowej Unii Architektów, sekretarz Sekcji Architektury Komitetu Urbanistyki i Architektury Polskiej Akademii Nauk w latach 1994 – 97, Rzecznik Praw Architekta OW SARP od roku 1989, członek Prezydium Zarządu Oddziału Warszawskiego SARP w latach 1976 – 81 i Prezydium Zarządu Głównego Stowarzyszenia w latach 1981 – 92, Krajowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Izby Architektów.

Kontakt


“Immo-Lux” Sp. z o.o.
02 - 564 Warszawa, ul. Puławska 22

Tel. +48 22 564 07 70
Tel. +48 506 065 868
Fax. +48 22 564 07 79

immolux@immolux.com.pl